A csakra meditáció egy olyan gyakorlat, amely segít felfedezni és harmonizálni testünk hét fontos energiaközpontját. Ez az ősi indiai hagyományokból származó módszer varázslatos utazást kínál belső önmagunkhoz, hogy megtapasztalhassuk a harmónia és az egészség tökéletes egyensúlyát.
A csakra szó szanszkrit eredetű, és jelentése “kerék”, vagy “forgó”. Ez a kifejezés jól tükrözi azt a képet, hogy ezek az energiaközpontok folyamatosan mozognak és forgolódnak bennünk.
A hét fő csakra rendszerének megértése elengedhetetlen ahhoz, hogy teljes mértékben kihasználhassuk testünk energetikai lehetőségeit, rejtett tartalékait. Mindegyik energiaközpont más-más területeket fed le a fizikai, érzelmi és spirituális síkon is. Az egyensúlyban tartott csakrák segítenek abban, hogy egészségesebbek legyünk.
Milyen csakráink vannak?
A 7 fő csakra a következő:
• A gyökércsakra felelős stabilitásunkért és biztonságérzetünkért.
• A szakrális csakrához a kreativitást társítják.
• A napfonat csakra, mely az önbecsüléssel kapcsolatos területeket irányítja
• A szívcsakra a szeretet és az empátia központja
• A torokcsakra a kommunikációhoz és az igazságérzethez kapcsolódik
• A homlokcsakra, amit harmadik szemnek is mondanak, az intuícióért és a bölcsességért felel
• A koronacsakra pedig az egyetemes tudathoz való kapcsolódás felelőse
Minden csakrának megvan a saját specifikus helye és funkciója a testünkben. Az alsóbbrendűek, mint amilyen a gyökér- és a szakrális csakra elsősorban az anyagi világ energiáját kezelik. Az felsőbbrendű energiaközpontok, mint például a homlok- és koronacsakra pedig inkább kapcsolódhatnak spirituális dolgokhoz.
Az energia áramlása fontos ahhoz, hogy csakráink egészségesen működjenek. Amikor valamelyik blokkolódik, vagy túlzottan aktív lesz, az befolyásolhatja fizikai, mentális és érzelmi állapotunkat is.
A testünkben lévő energia minden energiaközpontot összeköt egymással egy láthatatlan energetikai úton keresztül. Ha azonban nem tisztítjuk a csakrákat rendszeresen, úgy felborulhat ez az egyensúly.
Csakráink tisztításának első lépése, hogy figyelmet fordítsunk testünk jelzéseire és megfigyeljük az energiák áramlását. Ez segít abban, hogy felismerjük, melyik csakráink vannak blokkolva, vagy melyek túlzottan aktívak.
Tudatosan döntsük el, hogy mit szeretnénk elérni a csakra meditáción keresztül. Lehet ez egyszerűen csak az energiaáramlás javítása, vagy konkrét problémák kezelése is.
Nagyon fontos a megfelelő légzéstechnika is. Mélyen és lassan kell venni a levegőt, mert ez segít ellazulni és fokozza az energiaáramlást a testben.